Zdrowe posiłki, przybranie na wadzę, czyli jak zacząłem stosować dietę

Wszystko zaczęło się od tego, że bardzo znudziło mi się zabierane jedzenie do pracy. Każdego dnia kanapki, jakiś owoc i tak w kółko. Po pewnym czasie miałem już dość kanapek a nie było za wiele pomysłów na coś innego. Drugim głównym powodem chęci zmiany posiłków, było zdrowie. Grypa u mnie co jakieś dwa miesiące to był standard. Nieważne czy było ciepło, czy zimno, grypę musiałem przejść. Było to mega wkurzające i myślałem, że zdrowe jedzenie może mi pomóc to poprawić. Ostatnio też trochę spadłem na wadzę i przydało by się coś przybrać.

Szukając czegoś ciekawego w internecie natrafiłem na stronę „Fabryka Siły„. Niby jest to strona dla osób ćwiczących a ja na chodzenie na siłownię aktualnie nie mogłem sobie pozwolić, ze względu na brak czasu. To nie był jednak problem, ponieważ można było dostać jedynie dietę bez planu treningowego. Fajna, przejrzysta strona, łatwa w obsłudze. Podczas zakupu diety podajemy oczywiście konkrety jeśli chodzi o naszą sylwetkę i cała dieta dobierana jest odpowiednio pod nasze potrzeby. Jeśli chodzi o całą rozpiskę diety, to wszystko jest przejrzyście i konkretnie opisane. Trochę bałem się tego, bo z gotowaniem u mnie kulawo 😁 ale okazało się wszystko bardzo łatwe. Konkretnie mamy napisane co ile i co z tym zrobić. Myślę, że małe dziecko by sobie poradziło. Chociaż patrząc na dzieci z programów kulinarnych to trzeba by było chyba powiedzieć, że niemowlę dało by radę 😁 Następna sprawa, zakupy. Tutaj również mamy wszystko fajnie zrobione. Wybieramy sobie dni które nas interesują i pokazuje nam cała listę zakupów, co i ile potrzebujemy, aby przygotować posiłki.Kuchnia

Pracy w kuchni znacznie więcej niż wcześniej, ale na szczęście mam najlepszą żonę na świecie, która bardzo mocno mi pomaga w trzymaniu tej diety 🙂 Robiąc to samemu chyba nie dotarłbym do tego momentu. Jestem już po trzech miesiącach stosowania i jestem bardzo zadowolony. Posiłki są dobre, chociaż czasami trafi się coś takiego co nie bardzo przypada mi do gustu. Miałem kiedyś gulasz warzywny, co jak dla mnie osoby, która obiad bez mięsa uważała jako „nie obiad” było dość ciężkie 😁 Fajne jest też to, że z listy wszystkich produktów możemy sobie wykluczyć to czego nie lubimy. W każdej chwili możemy się skonsultować z trenerem. Oni sami też kontrolują naszą przemianę poprzez wysyłane przez nas co siedem dni aktualne wymiary naszych części ciała. U mnie jest to zawsze sobota. Wstaje, wchodzę na wagę (musicie być nadczo oczywiście) no i robię pomiary. Jakiś czas temu właśnie przedłużyłem swój abonament na kolejne 6 miesięcy.


Jak to jest z efektami?

Na początku myślałem, że będą dość szybko, ale trenerzy uświadomili mi, że na to wszystko trzeba czasu. Organizm musi się przyzwyczaić do nowych i innych posiłków niż zawsze. Nie można od razu na starcie przywalić z ogromną ilością kalorii w celu szybkiego wzrostu. Na początku nawet zamiast przytyć spadłem jeszcze na wadze, ale to okazało się normalne. Dlatego po rozmowie z expertem przestawiłem swoje myślenie. Ufam im, ich wiedzy, osiągnięciom i cierpliwie czekam aż przyjdą moje efekty 😉 Człowiek dzięki temu wszystkiemu staje się mądrzejszy, bardziej cierpliwy i postrzega wszystko zupełnie inaczej. Takie same zasady panują w biznesie w internecie 🙂 Dołączamy do kogoś kto się zna i podążamy za jego radami aż do sukcesu, proste 😉 Ok, to by było chyba wszystko jeśli chodzi o moją dietę. Być może na wakacje zbuduje jakąś fajną formę to pokaże wam 🙂 Jeśli mielibyście jakieś pytania o stronę, o dietę lub o coś innego, co nie napisałem w tym poście a was ciekawi, piszcie do mnie. Ja tymczasem uciekam do kuchni coś „upichcić” 🙂 Pozdrawiam.


Fabryka Siły - Plany treningowe i dietetyczne