Szanuj pieniądze a będziesz ich mieć więcej.

Pieniądz w dzisiejszych czasach jest czymś bardzo pożądanym. Każdy z nas chciałby mieć bardzo dużo pieniędzy. Nie każdy jednak wie, że aby posiadać pieniądze, trzeba ich nie wydawać. Innym słowem musimy szanować pieniądze. Jak to dokładnie rozumiem….

Ciężko pracujemy każdego dnia, na to aby po miesiącu pracy otrzymać swoją wypłatę. Wynagrodzenie za to co zrobiliśmy. Kiedy już je mamy, pojawia się milion sposobów na co możemy je wydać. I zaczynają się niepotrzebne zakupy. Wydatki na prawo i lewo, bo przecież mamy pieniądze. Wydajemy wszystko i znowu pracujemy, po to żeby je zarobić. Za każdym razem to samo, czyli kręcimy się w kółko.

Szacunek do pieniędzy to nic innego jak lepsze dysponowanie nimi, lepsze zarządzanie. Co najważniejsze, nie wydawanie ich wolną ręką. Możemy zapłacić rachunki, kupić tylko potrzebne rzeczy a resztę odkładać. Kiedy będziemy się trzymali tego planu, z miesiąca na miesiąc będziemy mieli coraz więcej pieniędzy. Jeśli dodatkowo zaczęlibyśmy się uczyć o inwestycjach i swoje oszczędności zamiast wydawać na zbędę rzeczy, pomnażalibyśmy, to wtedy wchodzimy na znacznie wyższy poziom. Wtedy nasza świadomość i wiedza na temat pieniędzy jest znacznie lepsza. To nie pieniądze sprawiają, że jesteśmy bogaci, tylko wiedza na ich temat.

Taka mała zmiana a sprawia, że zaczynamy szanować swoje pieniądze, dzięki czemu posiadamy ich więcej. I nie musimy się martwić, że nie wystarczy nam do następnej wypłaty. Tak właśnie postępują bogaci. Szanują swoje pieniądze, uczą się jak się nimi posługiwać i właśnie dzięki temu są bogaci. Tego Ci życzę, pozdrawiam.