Sposoby na budowanie kapitału

Nie raz już pisałem, że budowanie kapitału jest najcięższe jeśli chodzi o inwestycje w internecie. Jedni zaczynają z większą kwotą inni z mniejszą, ale i tak każdy musi budować swój kapitał i trwa to latami. Jeśli natomiast masz swój plan i robisz to konsekwentnie, znacznie lepiej i sprawniej Ci to pójdzie. Poniżej możesz poczytać jakie ja mam sposoby na budowanie kapitału.

Oszczędzanie – sposoby na budowanie kapitału

Oszczędzanie… To jest pierwszy i główny sposób na budowanie kapitału. Nie liczenie na jakieś wygrane, czy spadek z nieba, tylko wytrwałe oszczędzanie. Kiedyś słyszałem, że jeśli nie odkładasz minimum 10% swoich zarobków, będziesz pracował do końca życia. Zdecydowanie się z tym zgadzam, ponieważ nie oszczędzając ani złotówki ze swoich zarobków, oznacza wydawanie wszystkich pieniędzy. Jeśli wydajesz wszystko co zarobisz, to dalej musisz pracować aby mieć za co żyć. I tak się to kręci, aż do śmierci. Kiedy oszczędzasz cześć tego co zarabiasz, jesteś „gość”. A kiedy pomnażasz swoje oszczędności jesteś „kozak”, ponieważ jest to droga do tego, aby stać się wolnym człowiekiem. Tak więc ustalamy stały procent od naszych zarobków i odkładamy. Każdego miesiąca, nie tylko pierwsze dwa.

Darmowe bonusy

Drugi sposób to darmowe bonusy, których jest wiele i z których również można wyciągnąć fajne pieniądze. Potrzebne nam do tego chęci i wolny czas. Informacje na temat aktualnych darmowych bonusów do odebrania możesz znaleźć na głównej stronie. Tam dowiesz się również krok po kroku jak należy to zrobić. BONUSY

To są dwa sposoby na budowanie kapitału, z których ja korzystam i buduje swój kapitał. Teraz zobacz jak to wygląda. Zaczynasz np. od 100zł. To już jest zainwestowane i powoli się mnoży. Co miesiąc oszczędzasz jakiś procent od swoich zarobków i dokładasz do tej „kupki”. Dodatkowo co jakiś czas zgarniasz coś z darmowych bonusów i również wrzucasz tam. Nie dość, że inwestycja cały czas się pomnaża, to jeszcze dokładasz do niej z dwóch źródeł, co znacznie zwiększa Twoją kwotę. Jeśli inwestowana kwota rośnie, rosną również zarobki. 10% ze 100zł to jest 10zł. Natomiast 10% z 200zł to jest już 20zł. Tak rośnie kula, która w przyszłości sama będzie się napędzać. Zaplanuj budowanie kapitału i rób to wytrwale a zobaczysz co się stanie.

Inwestowanie tego co zarabiasz w celu powiększenia swoich zarobków, to działanie zgodnie z definicją procentu składanego. Więcej na temat tego zagadnienia oraz dokładny opis znajdziesz w kolejnym wpisie. Warto wiedzieć jak działa procent składany, jaką ma siłę i co może zrobić z niewielkiej kwoty. Pozdrawiam.

Giełda Bitbay oraz giełda Binance, są to miejsca, gdzie można kupić kryptowaluty. Tutaj znajdują się informację na ich temat: BitbayBinance.

Sposoby na budowanie kapitału

2 thoughts on “Sposoby na budowanie kapitału”

  1. Czasem warto po prostu podjąć ryzyko. Wykalkulować sobie, ile kosztują nas weekendowe eskapady ze znajomymi, a następnie tą kwotę zainwestować we własny biznes i naukę. Ja zacząłem od tego, że wydałem pieniądze w reklamy, by promować własny biznes. Pomyślałem sobie, że jak stracę to bez znaczenia, bo i tak w weekend ze znajomymi bym to wydał na głupoty;)

    1. Witaj 🙂 Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisałeś. Wiadomo, że nie wszyscy tak samo myślą i są tacy co zdecydowanie wolą zaszaleć w weekend, też kiedyś tak wolałem. Jeśli jednak coś chcemy osiągnąć, to właśnie takim podejściem jak Ty napisałeś powinniśmy się kierować. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *