oszczednosci

Skąd wziąć pieniądze na inwestycje w internecie – oszczędności

Słowo inwestycje kojarzy nam się z ogromnymi pieniędzmi. Myślimy, że po to żeby zainwestować potrzebne są tysiące lub setki tysięcy. Kiedy mowa o inwestycji w nieruchomości, to tak. Na zakup mieszkania potrzebujemy jakieś 300 tys zł. Inwestycje w internecie wyglądają całkiem inaczej. Skąd wziąć na nie pieniądze, jeśli nie posiadamy nic odłożonego?

Pierwszy ze sposobów jaki chciałem przedstawić, dla osób które chciały by zacząć inwestować w internecie a nie posiadają środków są oszczędności. W moim przypadku była to skarbona ze słoika po kawie. Pamiętajcie, że nie trzeba wydawać 50 zł na super, ładną skarbonkę, po to żeby zacząć oszczędzać. Zamiast tego wystarczy słoik i już mamy 50 zł zaoszczędzone, które możemy wrzucić.

Sposoby

W jaki sposób będziecie uzupełniać swoją skarbonkę zależy już od Was. Ja nie lubię nosić portfela, który waży „5 kg” ze względu na drobne. Jeśli nazbierało się ich dużo, wysypywałem wszystko do słoika, czyli mojej skarbonki. I tak, bez jakiegoś napięcia zbierałem, aż w końcu słoik się zapełnił i przyszedł czas na wymianę. Innym sposobem, o którym ostatnio usłyszałem jest wrzucanie określonego nominału. Uważam, że sposób jest dość fajny, ponieważ nie ma w nim jakiegoś przymusu, jeśli chodzi o kwotę i czas. Na czym to polega… Ustalamy sobie nominał np. 1 zł, 2 zł lub 5 zł. Kiedy tylko wybrana moneta, dajmy na to 2 zł pojawi nam się w portfelu, od razu wrzucamy ją do skarbonki. Niezależnie od tego ile sztuk będziemy jej posiadać, za każdym razem jak zobaczymy nominał 2 zł, ładujemy w skarbonkę.

To takie dwa sposoby ode mnie. Możecie ustalić sobie coś znacznie innego. Najważniejsze aby wyrobić sobie nawyk oszczędzania i nie rezygnować po miesiącu. Dzięki własnie odkładaniu do skarbonki, możemy sobie odłożyć jakąś kwotę i przeznaczyć ją na inwestycje w internecie. Nie odczujemy tego jakoś mocno a będzie to dla nas jakiś początek.

To tylko małe pieniądze

Pewnie powiecie: co można zrobić z takich małych pieniędzy? Wiadomo, niewiele. Tutaj jednak chodzi o rozpoczęcie działania, ponieważ jest to znacznie lepsze niż nie robienie nic. Jedna skarbonka, druga, trzecia, pomnażamy w internecie, do tego dokładamy inny sposób na to skąd wziąć pieniądze na inwestycje w internecie, o którym będę pisał w innym artykule. Dzięki temu nasza kwota cały czas się powiększa, itd. itd. itd. Nie mamy dużych pieniędzy, dlatego musimy je zbudować. Powoli krok po kroku działając. Jeśli nie zaczniemy, to jest pewne, że nic nie osiągniemy. Pozdrawiam.

Poniżej znajduje się filmik, w którym wymieniam swoją skarbonkę. Możesz zobaczyć ile udało mi się uzbierać 🙂