Nie da się nauczyć wszystkiego w jeden dzień.

Fajnie było by, gdyby można zrobić tak jak w „Matrixie” i wgrać sobie program np. nauki latania helikopterem w kilkanaście sekund. Taki dodatek, aplikacja. Tak samo jak na telefonie czy komputerze. Niestety nasz mózg i nasze ciało to nie komputer, robot i czegoś takiego nie można zrobić.

Niestety z nauką nowych rzeczy nie jest tak łatwo. Nie da się tego nauczyć w jeden dzień. Nie raz już miałem taką sytuację, że ktoś pisze do mnie, żebym mu wytłumaczył jak coś się robi lub jak jakiś biznes działa. W kilku zdaniach nie da się tego opowiedzieć. Ogólnie z grubsza tak, ale nie wszystkie szczegóły. Choćbym wszystko powiedział to nikt nie jest w stanie zapamiętać i zrozumieć jeśli dostanie tyle informacji na raz. Sam czasami uczę się czegoś miesiącami a później się okazuje, że są jeszcze informacje o których nie wiem.

Mało a często

Uczyć powinniśmy się małymi partiami a często. Dzisiaj usłyszałem mądre a zarazem znane i logiczne zdanie. „Jeśli będziemy chodzi na naukę jazdy raz w miesiącu, raz na dwa miesiące, to za wiele się na nauczymy a cała nauka potrwa znacznie dłużej”. Trzeba być konsekwentnym i codziennie przyswajać nowe rzeczy a nasza nauka pójdzie znacznie szybciej i lepiej. Dziecko uczące się chodzić nie robi tego raz na tydzień. Robi to codziennie i kilka razy dziennie. Jeśli upadnie to wstaje i próbuje dalej. Nie odpuszcza po kilku nieudanych próbach. Nie mówi czegoś w stylu: „nie potrafię tego, nie nauczę się tego, nie dam rady”. Próbuje aż w końcu zaczyna chodzić.

Dlatego, jeśli chciałbyś/abyś się czegoś nauczyć o zarabianiu w internecie, jak to wygląda, jak się za to zabrać, to poczytaj sobie trochę. Może to być mój blog. Napisz do mnie, przekaże Ci materiał do zapoznania. Tylko pamiętaj. Niczego nie nauczysz się w dzień dwa.

Jeśli jesteś osobą, które chce wpaść i nauczyć się na już wszystkiego, to niestety nie jest to dla Ciebie. Na początek trzeba mieć tą świadomość, że na to potrzeba czasu. Jeśli jesteś na to gotowy/a, śmiało pisz. To już jest pierwszy duży krok do sukcesu, a możliwości są ogromne. Tylko trzeba być tego świadomym, czyli posiąść wiedzę na ten temat. Inaczej zacząć się uczyć. Pozdrawiam.