Moje początki – zarabianie w internecie

W tym poście chciałbym wam opowiedzieć jak to zacząłem swoją przygodę z zarabianiem w internecie. Od zawsze myślałem nad otwarciem i prowadzeniem własnego biznesu. Cały czas interesował mnie temat własnej działalności. Pytanie było tylko, co to ma być? Pomysłów było mnóstwo, ale po jakimś czasie okazywały się już nie takie super jak na początku. Pewnego razu powstał pomysł prowadzenia strony internetowej z przydatnymi informacjami i poradnikami. Po jakimś czasie jak już większość była uzupełniona, przyszedł czas na zrobienie kolejnego kroku do przodu. Nawiązałem współpracę z księgowym, z prawnikiem i dowiedziałem się jak i co zrobić, żeby założyć działalność gospodarczą, czyli firmę na swoją stronę. Pociągnąłem tak dwa, trzy lata. Okazało się to ciężkim kawałkiem chleba.

Chcąc się rozwijać musisz cały czas ulepszać wszystko, co oczywiście kosztuje. Dochodzą do tego stałe miesięczne wydatki, różnego rodzaju opłaty, księgowy itd. Niewielkie zyski raz były, raz ich nie było. Przeważnie trzeba było dokładać do interesu niż z niego wyciągać. Czasu na to potrzeba było mnóstwo, którego oczywiście nie miałem a musiałem robić wszystko sam. Chodząc do pracy nie zostaje Ci za dużo czasu, aby zająć się poważnie firmą. Rezygnacja z pracy nie wchodziła w grę, ponieważ nie zarabiałem tyle, aby utrzymać się z tych pieniędzy. Wszystko wskazywało na koniec firmy, ponieważ sam już nie miałem siły dalej tego ciągnąć.

Trafiłem

Pewnego dnia przeglądając Facebook natrafiłem na link, który umieścił mój znajomy. Jakoś tak się stało, że zaciekawił mnie sam link i postanowiłem odwiedzić stronę. Wchodzę, a tam informacje o zarabianiu w internecie, czyli coś dla mnie 😁 Piszę więc do niego i pytam jak to działa i czy on tam coś zarabia. Okazało się, że można tam zarobić i sam tam już zarabia. Przedstawił mi wszystko jak to wygląda, ale na jeden raz tyle informacji to było trochę za dużo. Większość nie zrozumiałem, ale temat bardzo mnie zaciekawił. Przez kolejny tydzień, codziennie czytałem o tej firmie i próbowałem zrozumieć z grubsza jak to działa. Wam też polecam spokojne czytanie po kilka razy, aby to zrozumieć, ponieważ na pierwszy raz nie można wszystkiego pojąć. Czytajcie jednego dnia, dajcie sobie czas na ochłonięcie, przeczytajcie to znowu za dwa dni i tak w końcu zrozumiecie jak to działa.

Zaczynam

Po tygodniu myślę, wiem już mniej więcej jak to wygląda, więc wchodzę. Zainwestowałem na próbę 50 $ (ok. 170 zł) i sprawdzałem jak to działa. Po jakimś miesiącu postanowiłem wejść za więcej i dołożyłem 9 000 zł. Do tego dorzuciłem jeszcze 10 000 zł w wydobycie kryptowalut. I tak to się zaczęło 😁 Ktoś zobaczy takie kwoty to się przerazi lub powie, że jestem nienormalny, dla innych będą to normalne pieniądze. Nie martwcie się. Wcale nie potrzeba inwestować nie wiadomo ile. Ja sam nie zainwestowałem tyle co osoby, które śledziłem w tym temacie, a jednak nie zwątpiłem w to, że mogę tutaj zarabiać. Każdy może zarabiać, nawet zaczynając od niczego. Wiecie co jest potrzebne? Nie pieniądze a chęć. Trzeba chcieć i dążyć do celu, wtedy nie potrzebujesz milionów na start. Swoją stronę sprzedałem a pieniądze zainwestowałem w internecie. Nie straciłem nawet jednej złotówki a ludzie myślą, że to bardzo ryzykowny biznes.

Prawie rok

Po prawie roku mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Wiele się nauczyłem i wiem, że takie biznesy są na lata a nie na zarobienie miliona w ciągu miesiąca. Chcę dojść do takich wyników, abym nie musiał chodzić do pracy, tylko utrzymywać się z internetu. Taki jest mój cel i wiem, że go osiągnę, ponieważ nie przestanę się starać dopóki tak nie będzie. Jakie są plusy takiego internetowego biznesu? Pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz, możesz spokojnie pracować na etacie i starcza Ci czasu na zarabianie w internecie, nie musisz niczego opłacać, nie musisz utrzymywać swojego biznesu. Przede wszystkim nie trzeba się tyle denerwować i złościć. Każda zainwestowana złotówka pracuje na siebie i robi kolejne złotówki 😁 Zarobki są nieograniczone. Zależą tylko i wyłącznie od Ciebie. Jeśli teraz miałbym wybierać między prowadzeniem własnej firmy a biznesem w internecie, bez zastanowienia wybrałbym internet.

To wszystko jeśli chodzi o moje początki. Dalszy przebieg mojego biznesu w internecie zobaczycie w kolejnym poście. Na pewno po roku powstanie jakieś podsumowanie 😉 Jeszcze jedna ważna sprawa na koniec. Jeśli chcecie dojść tam gdzie osoba, którą obserwujecie, róbcie dokładnie to samo a przede wszystkim znajdźcie osobę, z którą chcielibyście razem działać. Ta osoba musi być wiarygodna i musi przypaść wam do gustu. Pisała do mnie ostatnio pewna osoba i wypytywała o dużo rzeczy jeśli chodzi o zarabianie w internecie. Oczywiście udzieliłem wszystkich odpowiedzi, chodź osoba ta nie należy do mojej grupy. Zapytałem na koniec dlaczego nie pyta się osoby, u której dowiedziała się o takim sposobie zarabiania. Otrzymałem odpowiedź, że w ogóle nie ma z nią kontaktu i tutaj jest właśnie problem. Dlatego radzę wam, abyście na początku wybierali osoby, które oferują wam pomoc, gdzie otrzymacie wskazówki i odpowiedzi na każde wasze pytania.

Uważaj z kim pracujesz

To jest ważne na początku, ponieważ są przypadki, że osoby trafiają na kogoś kto nie interesuje się innymi a patrzy tylko i wyłącznie żeby samemu zarobić. Tak się nie robi. Dlatego później mamy takie a nie inne opinie w internecie na temat takiego zarabiania. Miłe słowa, które na koniec tej rozmowy otrzymałem brzmiały tak: „szkoda, że nie mogę działać z Tobą, w Twojej grupie”. Naprawdę były to miłe słowa i bardzo za nie podziękowałem, ponieważ osoba ta doceniła moją bezinteresowną pomoc. To tak w ramach dobrej rady na początek waszej przygody z zarabianiem. Pozdrawiam i życzę wam podjęcia odpowiedniej decyzji a pamiętajcie, zarabiać może każdy, tylko trzeba wiedzieć gdzie i z kim 😉