Kogo słuchać, kogo pytać?

Opinie w internecie stają się czymś popularnym. Większość z nas, jeśli nie każdy, przed jakimś zakupem lub podjęciem decyzji szuka informacji na dany temat w internecie, bądź radzi się bliskiej osoby. Chcemy wiedzieć wszystko na ten temat, jakie są plusy i minusy. Tylko czy powinniśmy się tym wszystkim sugerować? Czy, aby na pewno jest to takie pomocne dla nas?

Ile ludzi tyle opinii

Jest takie powiedzenie: „ile ludzi tyle opinii”. Ja oczywiście zdecydowanie się z tym zgadzam, ponieważ tak właśnie jest. Pomyślcie sobie, że nie wszystkim podoba się to samo co nam. Nie każdy ma takie wymagania i potrzeby jak my. Weźmy sobie na przykład zakup nowego telewizora. Chcemy kupić określony model i szukamy opinii na jego temat. Jedna osoba kupiła sobie ten telewizor i jest mega zadowolona. Od dawna zbierała na to, żeby kupić taki duży i w końcu go ma. Jest prze szczęśliwa i wychwala ten model pod niebiosa. Inna osoba pisze, że jest przeciętny, ponieważ jego głośniki są słabe, wejść na usb jest za mało itd. Ta osoba zna się na temacie i napisała konkretną opinię. Tylko, że taka opinia przyda się jedynie tym, którzy również się znają, ponieważ dla „świeżej” osoby nie wiele ona mówi.

Kolejna osoba nie dbała o telewizor i kilka razy zdarzyło się tak, że coś na niego spadło, ktoś w niego uderzył lub nawet zrzucił go na ziemię. Po pewnym (krótkim) czasie, nowy telewizor przestaje działać. Tak osoba pisze w internecie same negatywy. „Telewizor jest do du**, mam go zaledwie dwa miesiące a już nie działa, nigdy w życiu bym go nie kupił drugi raz, nie polecam”. Jeszcze inna osoba słyszała, że ktoś tam, gdzieś powiedział, że to słaby telewizor. Ktoś wyraża opinie na temat danego sprzętu, nie posiadając go ani nawet nie korzystając z niego.

W co wierzyć

Teraz pytanie…. w którą opinię powinniśmy wierzyć? Którą opinią powinniśmy się sugerować? Pamiętajcie, że nie wszystkie opinie są wiarygodne. Takie coś powinno być tylko małym dodatkiem w podjęciu naszej decyzji a nie czymś czym powinniśmy się sugerować. To samo tyczy się jeśli chodzi o zarabianie w internecie. Ktoś trafi na niewłaściwą osobę, która chce jedynie na nas zarobić i patrzy nas wykorzystać. Dołączamy do takiej osoby, ponieważ obiecuje świetne zarobki w szybkim tempie. Następnie okazuje się, że to jest oszust lub taka osoba w ogóle się nami nie interesuje i nic nie pomaga. Samym na początku jest nam ciężko i rezygnujemy.

Teraz po takim zdarzeniu ktoś taki opowiada dookoła znajomym, że zarabianie w internecie to ściema i że tam są tylko sami oszuści. Dzięki temu właśnie takie opinie chodzą o tym sposobie zarabiania. Innym przypadkiem jest osoba, która chce zacząć działać, dostaje konkretne informacje od osoby działającej już kilka lat, mającej świetne wyniki a robi to po swojemu. Później wyniki są znacznie inne niż powinny być lub nie ma ich w cale i są pretensje. „Obiecywał Pan takie zarobki a ja nie mam żadnych”. No tak, ale czy Pan robił to co mówiłem?

Jeśli chcesz gdzieś dojść….

Najgorsze jest słuchanie właśnie takich opinii. Jeśli chodzi o zarabianie w internecie to najlepszym cytatem jest: „jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”. Znajdź osobę, która może pochwalić się dobrymi wynikami, takie które chciałbyś osiągnąć. Osobę, która regularnie to pokazuje, nie taką która wrzuci coś/pokaże raz na rok. Sami musicie ocenić czy dana osoba jest wiarygodna i czy to jest ta osoba, z którą chcielibyście działać. Jeśli znajdziecie taką osobę, ona was pokieruje a wam zostaje jedynie naśladowanie i podążanie tą samą ścieżką.

Na koniec chciałbym jeszcze raz napisać, żeby każdy z was decyzję o tym czy zacząć zarabiać w internecie podejmował sam. Nie sugerował się opiniami innych. Czy uważacie, że zdanie na ten temat „wujka”, który się na wszystkim zna a nie ma zielonego pojęcia o tym jest wiarygodne? Czy nasza mama, siostra, nasz brat powinien nam radzić czy to jest dobre czy złe, skoro nie wie nic na ten temat, nigdy tego nie próbował a mówi, że to oszustwo. Jeśli zepsuje nam się auto, to nie pytamy się naszej młodszej siostry czy naszej mamy o to co trzeba wymienić. Jeśli chcemy zrobić remont w domu to nie idziemy do piekarza tylko do osoby zajmującej się remontami. Nie przyjmuj rad od niewłaściwych osób.

Pozdrawiam 😉