Kiedy najlepiej inwestować w kryptowaluty?

Rynek kryptowalut jak każdy inny, raz w górę raz w dół. Na pewno musimy być świadomi tego, że zawsze jest jakieś ryzyko straty swoich pieniędzy. Kiedy jednak nasza wiedza na ten temat rośnie, proporcjonalnie maleje ryzyko. Jeśli jesteśmy obeznani w temacie, to wiemy kiedy i co zrobić, aby wykluczyć stratę naszego kapitału. Czy inwestować w kryptowaluty możemy kiedy tylko chcemy? Nie do końca. Aby zarobić trzeba wchodzić w odpowiednim momencie.

Teraz pytanie, kiedy jest ten odpowiedni moment? Na pewno kupować/inwestować w krypto powinniśmy kiedy ceny są na dołku, kiedy rynek leci w dół. Nigdy kiedy ceny osiągają szczytów. Podam Ci teraz przykład złej inwestycji z czasu kiedy BitCoin osiągał rekordową cenę prawie 20 000 $.

Zaczyna się to tak…. Na początku zakupy robią tzw. „grube ryby”, czyli osoby bardzo dobrze obeznane w temacie z wielkimi kapitałami. Oni oczywiście wchodzą w najbardziej odpowiednim momencie, kiedy to jeszcze jest zupełna cisza. Następnie ceny zaczynają rosnąć i w zakupy wchodzą kolejne osoby. Kolejne wzrosty robią już dość duży rozgłos. Wiele osób już w tym momencie pokazuje ile zarobiło na zakupie kryptowaluty. Robi się coraz głośniej i informacje o dużych zyskach i wysokich wzrostach docierają do większości. Wtedy zwykłe osoby, nieznające się w ogóle na temacie, zaczynają się zastanawiać, czy aby nie zainwestować i zrobić taką kasę jak wszyscy Ci co tak pokazują i się chwalą ile to zarobili.

Coraz większe wzrosty cen

Kolejna fala wzrostów, generuje jeszcze większe zyski. I teraz powoli dochodzimy do szczytów cenowych. Osoby bez doświadczenia wchodzą, czyli dokonują inwestycji w kryptowaluty właśnie teraz. Widzą ile już straci nie dołączając wcześniej i chcą w końcu zarobić, myśląc że ceny będą jeszcze rosnąć i rosnąć. Tak jednak nie jest. Kiedy ceny już są wysokie i „grube ryby” zaczynają wszystko sprzedawać, zwykły „Kowalski” właśnie wtedy kupuje, ponieważ nie wie jak to działa. Nie ma żadnej wiedzy na ten temat, a sugeruje się tylko chęcią szybkiego i dużego zysku. Następuje moment spadku cen, ponieważ większość się wycofuje. Cena spada i spada coraz niżej. Każdy kto kupił na „górce”, w końcu sprzedaje ze stratą, ponieważ boi się, że ceny spadną tak nisko, że już niczego nie uratuje. Tym sposobem traci to co zainwestował. Dlaczego traci, bo nie miał odpowiedniej wiedzy na ten temat.

Ok, tak więc kiedy jest najlepszy moment na zakup? Najlepszy moment na zakup jest TERAZ (zobacz datę tego wpisu), ponieważ właśnie teraz rynek jest w dołku i powoli się wybija. Widać to po wykresach na których BitCoin osiąga najniższą cenę i zaczyna odbijać się od dna. Kiedy to jego cena w ciągu miesiąca rośnie o ponad 1 000 $. Dookoła już robi się głośno i każdy zaczyna gadać o wzrostach na BitCoin’ie i o tym, że aktualna cena jest śmiesznie niska.

Pamiętaj o tym

Tak więc, jeśli chcesz wejść w kryptowaluty, zacząć tutaj inwestować to wybieraj TYLKO odpowiednie momenty. Poczytaj, dowiedź się czegoś więcej i dokonaj zakupu kiedy ceny są nisko, kiedy jest cicho i nikt jeszcze o tym nie mówi, bo wtedy pójdą w górę. Nie kupuj kiedy powoli osiągamy szczyty i rynek zacznie zawracać, spadać, ponieważ stracisz a tego oczywiście nikt nie chce. Zarobić można dużo, ale bez wiedzy dużo można stracić. Życzę tylko tych dobrych decyzji i dużego zarobku. Pozdrawiam 😉