Dochód pasywny - stałe zyski

Dochód pasywny – stałe zyski

Fajnie jest dodatkowo zarobić sobie w internecie i dorzucić coś do swojego budżetu. Fajnie by było, aby co jakiś czas coś wpadało do naszej kieszeni. Można by było to przeznaczyć na urlop, wakacje czy spełnienie marzeń. Ogólnie, zbudowanie sobie przychodów w internecie, to super sprawa. Tylko nie takich raz w roku. Chodzi o dość częste wpływy. Oczywiście czy to będzie tylko dodatkowy zarobek, czy jednak nasz główny zarobek, zależy wyłącznie od nas. Dochód pasywny – stałe zyski, to opcja, gdzie możemy regularnie dorabiać lub zarabiać.

Pojęcie dochód pasywny, stałe zyski

Definicja dochodu pasywnego mówi, że to dochód bez stałego angażowania swojej pracy. Raz wykonana praca, przynosi zyski przez określony czas. Są to oczywiście między innymi inwestycje, gdzie inwestując swoje pieniądze, otrzymujemy procenty przez dany czas. Nie wymaga to naszej codziennej pracy. Wcześniej pisałem o budowaniu kapitału (możesz przeczytać TUTAJ), dzięki niemu będziemy mogli zbudować sobie dochód pasywny.

W inwestowaniu, potrzebujemy aktywny kapitał do inwestycji. Nie możemy sobie wpłacić pieniądze, zainwestować i wypłacić wszystko. Znaczy możemy, ale to nie na tym polega. Nam chodzi o regularne zarabianie a nie tylko jednorazowo. Do tego potrzebujemy stałego kapitału, dzięki któremu będziemy mogli zarabiać. Czyli cały czas trzymamy daną pulę a wypłacamy lub nie otrzymane zyski. To jest coś takiego jak zakup mieszkania pod wynajem. Przeznaczamy przykładowo 300 000 zł na zakup mieszkania. Wynajmujemy mieszkanie i zarabiamy powiedzmy 2 000 zł miesięcznie. W tym wypadku nie możemy sobie wypłacić naszej puli, czyli 300 000 zł i zarabiać. Oczywiście, możemy sprzedać mieszkanie, ale wtedy nie będziemy mieli już stałego zarobku. Czyli, żeby mieć stały dochód musimy „zamrozić”, czyli nie ruszać naszą pulę.

Regularne zarabianie

Dochód pasywny – stałe zyski. Nie chodzi tutaj o zarobek miesiąc w miesiąc danej kwoty, ponieważ to raczej nie możliwe na dłuższą metę. Raz zarobimy 5%, raz 10% a raz 20%. Chodzi tutaj o regularne zarabianie a nie tylko jednorazowe. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy czy to będzie jedynie dorabianie, czy utrzymywanie się z tego.

Mając zbudowaną pulę, dzięki której te procenty będą nam generowały 100 zł, 200 zł czy 500 zł , mamy dodatkowy zastrzyk gotówki. Natomiast kiedy nasza pula daje zrobić 5 000 zł, 10 000 zł, czy 15 000 zł, to już możemy się z tego utrzymać. Wtedy nie jest to nasz dodatkowy zarobek a główny zarobek. Większość nie uwierzy w coś takiego, ale jest to możliwe. Budowanie takiej puli, kapitału to długi proces i trzeba mieć to w głowie. Jeśli zaczniesz i będziesz dążył/a do celu, to to osiągniesz. Jeśli nic nie zrobisz, to nic się nie zmieni. Jak to „kołcz Majk” mówi: kto zwykłemu Kowalskiemu zabroni mieć helikopter? Działaj, buduj, bądź konsekwentny/a. Najpierw praca, czyli budowanie kapitału a później owoce tej pracy na długo, czyli dochód pasywny. W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam.

Giełda Bitbay oraz giełda Binance, są to miejsca, gdzie można kupić kryptowaluty. Tutaj znajdują się informację na ich temat: BitbayBinance. Sprawdź nasze aktualne bonusy, czyli darmowe pieniądze do zdobycia KLIKNIJ TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *