Dlaczego osoby wygrywające w lotto, przepuszczają cały majątek?

Chyba większość z nas, jak nie każdy marzył kiedyś o wygranej w lotto. Myślimy sobie jak to było by fajnie wygrać tyle kasy. Co byśmy zrobili z tymi pieniędzmi. Ile problemów rozwiązało by trafienie tych sześciu liczb. I tak jedni marzą i regularnie grają. Inni marzą i co jakiś czas, przeważnie jak jest kumulacja puszczają los w nadziei na wygraną. Jeszcze inni chcieli by wygrać, ale nie grają w ogóle 🙂 Z jednej strony to się kupy nie trzyma, ale z drugiej chyba to jest najlepszy sposób, przynajmniej nie tracą pieniędzy.

Nareszcie wygrywamy

Pewnego razu przychodzi taki dzień, kiedy serce bije znacznie szybciej. Patrzymy na swój kupon, na wylosowane liczby, jeszcze raz na kupon i wybuchamy. Jeeeeeest trafiłem szóstkę w totka!!! 🙂 I wtedy zaczyna się szał. Wszystkie wcześniejsze plany i marzenia odpływają w nieznane. Rozpoczyna się bal. Kas idzie na prawo i lewo. Kupujemy wszystko co rzuci nam się w oczy, co kiedyś chcieliśmy mieć a nie mieliśmy, bo przecież stać nas teraz na wszystko. Nie myślimy o rzeczach ważnych o tym, co zrobić żeby te pieniądze pozwoliły nam na godne życie do końca, a nawet zapewnienie dobrobytu naszym dzieciom.

Impreza trwa. I tak po jakimś czasie na koncie nie zostaje nic, ponieważ tam była określona kwota a nie opcja z nieskończoną ilością wypłat. To jest bardzo smutne, ale aż 80 % szczęśliwców już po trzech latach nie ma złamanego grosza. Są również przypadki, że ludzie popadają w jeszcze większe długi niż byli przed wygraną. Każdy myśli, że jeśli wygra takie miliony to już do końca życia mu starczy. Tak niestety nie jest. Jeśli nie zajmiemy się odpowiednio tymi pieniędzmi to w końcu nam ich braknie.

To nie jest takie łatwe

Same pieniądze nie sprawiają, że ludzie się bogacą. Do tego trzeba zmienić swój sposób myślenia. Gdyby te pieniądze wygrała osoba prowadząca biznes lub zajmująca się inwestycjami, pewnie ta kwota po kilku latach była by dwa razy większa. Takie osoby mają znacznie inny tok myślenia. Od razu w głowie zapala się lampka, jak można zrobić z tych pieniędzy pożytek i jak się wzbogacić. Ludzie posiadający wiedzę na temat pieniędzy na początek myślą jak takie wielkie kwoty pożytecznie wykorzystać a dopiero później wydają. Zwykli ludzie na początek wydają a później już niestety nie mają co pomnażać. Na tym polega różnica. I niestety nie jest to tak, że teraz myślisz sobie „ja bym tak nie zrobił”. Każdy tak myśli, każdy planuje. Kiedy pojawia się taka gruba kasa niestety mózg się wyłącza i nie myślimy, tylko wydajemy. Statystyki nie kłamią.

Życzę każdemu z Was żebyście wygrali miliony w lotto, chociaż uważam, że to ściema i nie mam zamiaru zostawić tam ani złotówki. Pamiętajcie jednak o tym, że wielkie pieniądze nie dają bogactwa. Bogactwo daje wiedza o pieniądzach. Co z tego jak masz kasę, jeśli nie wiesz jak odpowiednią nią zarządzać i potrafisz tylko wydawać. Osoby zaczynają od zera na koncie, ale dzięki odpowiedniej wiedzy potrafią z dnia na dzień się wzbogacać. Tak samo jest w biznesie i w zarabianiu w internecie. Najpierw trzeba zmienić swoje myślenie o pieniądzach a później zająć się pomnażaniem ich. Teraz jest łatwiej, bo możemy naśladować innych lub podążać za ich radami, ale jednak warto jest posiadać coś w głowie na ten temat. Jak widać nawet szczęśliwa wygrana milionów w lotto nie daje zabezpieczania finansowego do końca życia.

Pozdrawiam 😉