Czy żeby zainwestować w BitCoin musimy kupić jedną sztukę?

Bitcoin zaczynał swoją przygodę od zerowej wartości. Następnie z czasem wszystko zaczynało się zmieniać. Po to żeby w grudniu 2017 roku osiągnąć rekordową cenę prawie 20 000 $ (74 000 zł) za sztukę. Dziś aktualna cena to 5 050 $ (ponad 18 000 zł). Wiele osób zastanawia, czy żeby zacząć inwestycję i kupić BitCoin musimy posiadać co najmniej 18 000 zł?

Na szczęście tak nie jest i dosłownie każdy może kupić sobie BitCoin. Nie musimy, aż tyle inwestować , żeby zacząć. Możemy kupić sobie jakąś część BitCoin. Jak to będzie część zależy tylko i wyłącznie od nas. Zakup możemy zrobić za dowolną kwotę: 50 zł, 100 zł czy 350 zł, obojętnie. W zamian otrzymujemy określoną część kryptowaluty BitCoin, która nazywa się „satoshi” (czytaj: satoszi).

Kiedy tylko cena BitCoin’a pójdzie w górę, dajmy na to 100 % nasza część, czyli zainwestowana kwota również zwiększa się o 100 %. Przykładowo: jeśli zainwestujemy 100 zł przy wzroście 100 % mamy już na swoim koncie 200 zł, tylko w BitCoin’ie, który oczywiście w każdym momencie możemy sprzedać. To samo tyczy się wszystkich innych kryptowalut.

Tak więc zainwestować możemy tyle ile chcemy. Czy warto? Ja uważam, że tak, ale decyzje oczywiście musisz podjąć sam/a. Musisz wiedzieć, że jest to ryzykowne jak każda inwestycja i wymaga wiedzy na ten temat. Dużo ciekawych wpisów znajdziesz właśnie na moim blogu. Liczyć trzeba się również z tym, że jest to inwestycja raczej długoterminowa. Życzę sukcesów, pozdrawiam 😉