Czy żeby inwestować muszę posiadać dolary?

Dolary są są najpopularniejszą walutą na świecie. To właśnie dolarami obraca najwięcej ludzi. Nic dziwnego, że jest to podstawowa waluta w większości biznesów internetowych. Każda firma chce dotrzeć do jak największej liczby osób na całym świecie, dlatego zamiast np. złotówki wybierany jest dolar.

Wiele osób rezygnuje z jakichkolwiek inwestycji, ponieważ widzi, że potrzebne są dolary. I pada pytanie: „skąd ja mam wziąć dolary, jesteśmy w Polsce, mamy złotówki?”. Otóż to nie jest żaden problem. Zawsze najlepiej wytłumaczyć na przykładzie, dlatego ja podam przykład i rozwiązanie tego problemu.

Posiadamy złotówki a chcemy np. kupić BitCoin’a. Widzimy, że każdy pokazuje ceny BitCoin’a w dolarach a my ich nie mamy. Po pierwsze pewnie każdy kraj posiada własną giełdę, która obsługuje daną walutę. U nas tak właśnie jest. Polska giełda kryptowalut >> Bitbay << oferuje nam wpłaty w złotówkach i zakup za nie BitCoin’a oraz innych kryptowalut. Teraz większość biznesów/firm przyjmuje płatność w tej kryptowalucie. Dlatego jeśli chcemy inwestować w jakąś firmę, dokładnie ta sama zasada. Wysyłamy pieniądze na giełdę, kupujemy za nie BitCoin’a a następnie w ramach inwestycji wysyłamy go określonej firmie.

Jeśli zarabiamy w internecie w dolarach, zawsze możemy je wymienić na złotówki i wypłacić. To nie jest żaden problem. Dlatego kiedy widziałeś/aś gdzieś „dolary” i to właśnie blokowało Cię przed inwestycją, zarabianiem w internecie, to wiedz że niepotrzebnie 🙂 Wszystko da się zrobić.