Czy kiedy kursy kryptowalut spadają tzn. że tracimy?

Giełda jak to giełda…. Raz kurs idzie do góry raz idzie na dół. Każdy powinien to wiedzieć i liczyć się z tym. Nigdy nie będzie tak, że cena pójdzie tylko do góry. Ale czy jeśli kursy idą w dół to znaczy, że tracimy? Czy to oznacza, że nasze zainwestowane pieniądze przepadły? Ano nie koniecznie.

Jeśli nie wiemy na jakiej zasadzie to działa i kupiliśmy jakąś kryptowalutę, bo kolega kupił, bo gdzieś widzieliśmy, że można zarobić duże pieniądze to kiedy tylko zobaczymy spadek kursu, myślimy że właśnie straciliśmy swoją inwestycję. To nie do końca jest prawdą. Nie zawsze, jeśli zobaczymy spadek kursu ma to oznaczać, że tracimy swoje pieniądze.

Prykład

Pokaże Ci jak to wygląda na przykładzie. Kupujesz BitCoin po kursie 5 200 $. Następnego dnia kurs spada do 5 000 $, w tym momencie oczywiście myślisz, że jesteś już stratny i zaczyna się panika czy następnego dnia nie spadnie jeszcze niżej. Wiele razy widziałem jak dużo osób własnie w tym momencie robią sprzedaż, ponieważ boją się o kolejne spadki. Kurs tak jak pisałem wyżej, raz idzie w dół raz idzie w górę. Jeśli sprzedaż jak kurs spadnie to oczywiście, że straciłeś. Dlatego w tym momencie nie powinieneś tego robić. Jak nie sprzedaż po niższym kursie to nie jesteś stratny. Tak więc co teraz musimy zrobić? Czekamy…. tydzień, dwa, miesiąc, aż kurs odbije. Powiedzmy, że po dwóch tygodniach kurs dochodzi do 5 400 $. Jeśli chcemy możemy sprzedać i zarabiamy wtedy 200 $ czystego zysku (5 400 $ – 5 200 $ (nasz wkład) = 200 $ zysku na czysto).

Co powinniśmy robić

Głównie chodzi o to, żeby nie panikować. Panikując i sprzedając, kiedy kurs spadnie to jesteśmy na minusie. Jeśli nie sprzedamy w tym czasie TO NA ŻADNYM MINUSIE NIE JESTEŚMY. Po pierwsze do tego trzeba podchodzić bez paniki. Druga sprawa, musimy posiadać chociaż minimalną wiedzę na ten temat lub świadomość jak to wygląda. Czyli właśnie to o czym tutaj piszę. Po trzecie musimy odrzucić chęć szybkiego i dużego zarobku, ponieważ to nas zgubi.

Podsumowując…. Nie zawsze da się uniknąć strat, ponieważ to jest giełda a to wiąże się z ryzykiem. Każdy powinien to wiedzieć i inwestować tylko tyle ile może stracić a nie zapożyczać się lub kupować za ostatni „grosz”. Natomiast jeśli wiemy coś na ten temat, wiemy co najlepiej kupić i kiedy to kupić, ryzyko znacznie maleje. Kryptowaluty kupujemy kiedy są w najniższych cenach a nie kiedy osiągają szczyty i wiadomo, że za chwilę ceny zaczną spadać ostro w dół. Każdy może tutaj zarobić, ale wchodząc bez jakiejkolwiek wiedzy lub pomocy kogoś kto się zna możemy jedynie stracić. Pozdrawiam i życzę tylko tych dobrych decyzji 😉