Czy aby na pewno pracując całe życie zapewnisz sobie emeryturę?

Jak wiadomo, na to aby na starość otrzymać emeryturę trzeba przepracować całe swoje życie. Aktualnie  wiek emerytalny dla mężczyzn to 65 lat a dla kobiet 60 lat. Jak to mówią „pracuj na emeryturę”. Tylko co jeśli pracując całe życie nie otrzymamy tej emerytury?

W jednym z artykułów krążących po sieci jest napisane: „ZUS przyznaje: jesteśmy bankrutem! Co roku będziemy musieli dokładać kilkadziesiąt miliardów na emerytury”. Nasz zakład ubezpieczeń społecznych nie ma z czego wypłacać emerytur. Z roku na rok jest coraz gorzej. Mamy zbyt dużo ludzi w wieku emerytalnym a zbyt mało jest ludzi, który pracują na te emerytury. 

Wszyscy uważają, że praca przez całe życie i emerytura na koniec to jest coś bardzo pewnego. Od dawien dawna jest to wpajane i tak zostaje z pokolenia na pokolenie. Telewizja cały czas to powtarza i nikt nawet nie myśli o tym, żeby na swoją emeryturę zarobić w inny sposób. Wystarczyło by tylko wyjść z tego toru myślenia i obejrzeć się w około. Technologia idzie masakrycznie szybko do przodu. Coraz częściej słyszy się o robotach, które zastąpią nas na niektórych stanowiskach pracy. Do tego dochodzą informacje o tym, że ZUS staje się niewypłacalny. I gdzie tu ta pewność i zabezpieczenie przez rząd? Nie ma czegoś takiego. Czas przejrzeć na oczy i wziąć los w swoje ręce a nie liczyć na to, że „Państwo” nam pomoże. Bo z tym to może być różnie. 

Na koniec

Podsumowując…. Państwo przestrzega wszystkich przed inwestycjami w internecie, przed kryptowalutami itd., nakłaniając jednocześnie do pracowania przez całe życie na nich, po to żeby załatać dziury w budżecie. Oni mówią negatywnie o tych biznesach internetowych tylko dlatego, aby ludzie nie wzbogacali się, tylko ciężko pracowali. Boją się, że jeśli ludzie zaczną zarabiać w internecie to na nich nie będzie miał kto pracować. Z drugiej strony, osoby zarabiające w internecie chcą wyciągnąć wszystkich z tej niewoli. Po co pracować całe życie i na koniec mieć niepewną emeryturę, jak można pracować mądrze a nie ciężko i zapewnić sobie życie na poziomie i godną emeryturę. Decyzja po której stronie staniecie, należy tylko do was. 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 😉

Cały artykuł mówiący o tym, że ZUS jest bankrutem możecie przeczytać TUTAJ