Co to są za słupki, jak to czytać? Tak było u mnie na początku.

Oczywiste jest to, że człowiek nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego i nauczyć się wszystkiego. Kiedy uczymy się czegoś zupełnie nowego, to wydaje się to dla nas „czarna magia”, czyli coś w ogóle z kosmosu, innego świata. Dopiero z czasem kiedy się uczymy, wszystko zaczyna się rozjaśniać w głowie. Kiedy już wiemy jak coś działa, na czym polega, wydaje nam się to takie proste. Jednak na to potrzeba trochę czasu.

Tak było ze mną kiedy pierwszy raz widziałem wykres z ceną na giełdzie z kryptowalutami. Myślę sobie „o maj gad”. Co to w ogóle ma być? Jak ktoś może cokolwiek z tego wyczytać? Wszystkiego tutaj pełno, wszystko jakieś takie rozwalone. Nie miałem pojęcia o co tutaj w ogóle chodzi. Tak ja pisałem wyżej: „czarna magia”. Wtedy jakoś nie potrzebowałem tego, więc nie zawracałem sobie tym głowy.

Czas płynie

Z czasem wykresy te widywałem coraz częściej. Wiele razy pojawiał się na mojej drodze a ja za każdym razem dowiadywałem się czegoś nowego na ich temat. Nie było to mnóstwo wiedzy, a dosłownie jedno zdanie, jedna opcja z całości. I tak powoli, powoli zaczynałem coraz bardziej to łapać. Coraz więcej rozumiałem, coraz więcej zaczynałem z tym obcować.

Teraz kiedy minęło już sporo czasu a ja mogę powiedzieć, że rozumiem już te wszystkie „słupki”, jestem mega zadowolony. Po pierwsze… nie miałem jakiegoś parcia, żeby się tego uczyć a powoli, krok po kroku przyszło samo. Po drugie… nie musiałem się denerwować i zniechęcać jak to jest podczas wbijania czegoś do głowy przez kilka dni a coś nie chce w ogóle wejść. Proponuje każdemu, żeby podszedł do tego na luzie i żeby codziennie robił mały kroczek do przodu. Nie od razu 100 kroków, tylko jeden mały. Zobaczycie, że wtedy zupełnie inaczej to wygląda. I nie przerażajcie się czymś czego nie znacie i boicie się, że nigdy w życiu się tego nie nauczycie. Każdy tak ma. Takie są początki. Każdy zaczynał od tego, że kompletnie nic nie widział na dany temat. To nie wchodzi do głowy na „pstryknięcie palca”. Pozdrawiam i powodzenia 😉