Artykuły o wielkich pieniądzach osób z naszych okolic.

Wiele osób udostępnia różnego rodzaju artykuły na facebooku. Wcześniej widziałem wpisy o różnego rodzaju wypadkach i tragediach, które zawsze były w naszych okolicach. Teraz pojawiła się moda na artykuły o wielkich pieniądzach. Widziałem już kasjerki w różnych marketach, które zarobiły duże pieniądze. Ostatnio był chyba jakiś policjant. Za każdym razem to samo. Dokładniej chodzi o zapomniane inwestycje, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Co jakiś czas nowa historia i nowa okolica przypisana do naszych miejscowości zamieszkania. A że teraz rozchodzi się o inwestycję w kryptowalutę Bitcoin, to pozwolę sobie na rozpisanie tego na czynniki pierwsze. Zobaczcie co z tego wychodzi.

Dużo osób pytało mnie i mówiło o tym, że widziało wpis na facebooku jak ktoś z jego okolicy zarobił duże pieniądze na Bitcoinie. Pytano mnie czy jest to możliwe. Tak, jest to możliwe, ale potrzebna jest do tego wiedza. W końcu trafiła się historia z moich okolic, więc czas to wyjaśnić. Oczywiście po kilku tego typu wiadomościach można się skapnąć, że celowo ktoś podaje nasze okolice, żeby zachęcić i jeśli ktoś otworzy ten artykuł często sam może zweryfikować czy jest on prawdziwy. Niestety większość z nas patrzy jedynie na tytuł i już wierzymy, nie sprawdzając co dalej jest tam napisane. Teraz możecie zobaczyć jaka jest prawda….

Bitomat

Po pierwsze nie klei mi się tutaj tekst: „Rodzina z Wielunia utrzymująca się z 500+ i niskich zarobków ojca….”, a dajel okazuje się że, miała pieniądze na to, żeby zainwestować ponad 1 000 zł i zapomnieć o tym. Trochę dziwne, ponieważ jak ktoś nie ma pieniędzy to raczej nie inwestuje takich kwot. Prawda?

Jak czytamy w dalszej części artykułu, Pan Paweł zobaczył „bitomat” (tak jakby bankomat, możemy tam zamieniać bitcoina na złotówki) i wtedy przypomniało mu się o wcześniejszej inwestycji. Pytanie tylko jak osoba z Wielunia mogła zobaczyć „bitomat”, jeśli nie ma tego urządzenia w tym mieście. „Bitomaty są dostępne w Polsce i jest ich sporo, ale nie ma go w Wieluniu. Ostatnia sprawa to, straszna duża liczba linków (odnośników) do strony, dzięki której Pan Paweł zarobił tak duże pieniądze (186 tys. złotych). Nie ma chyba normalnych artykułów, w których podaje się kilka lub kilkanaście razy nazwy stron lub linki do nich. Ok, to takie podstawy. Zajrzyjmy teraz na tę super stronę. Tam dopiero się dzieje.

Gwarancja zysków

Oczywiście super, pięknie przygotowana grafika, filmik, opinie i same miliony już od jutra. Hehehe… lubię takie teksty. Nie będę opisywał szczegółów jak to działa i co tam się robi, bo to nie ma sensu. Pokaże tylko co tam się nie zgadza, oprócz oczywiście tej wcześniejszej zmyślonej historyjki. Może raczej pokarzę to co mnie rozwaliło na tej stronie, bo nie zgadza to się wszystko.

Na początek są to zarobki już po rejestracji i oczywiście miliony do zgarnięcia, po inwestycji 250 EUR. Następna sprawa to tekst na stronie: „Zaawansowana technologia (nazwa strony) wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby zagwarantować, że osiągniesz zyski.” Wchodząc w oświadczenia, regulaminy możemy przeczytać: ” Istnieje możliwość, że utracisz część lub całość początkowej inwestycji, a zatem nie powinieneś inwestować pieniędzy, których nie możesz stracić.”, ” NIE MA ŻADNEJ GWARANCJI, ŻE ZBIERASZ JAKIEKOLWIEK PIENIĄDZE ZA POMOCĄ TECHNIK I POMYSŁÓW W TYCH MATERIAŁACH. PRZYKŁADY W TYCH MATERIAŁACH NIE MOGĄ BYĆ INTERPRETOWANE JAKO OBIETNICA LUB GWARANCJA ZAROBKÓW.” Nie no…. jak to? Na stronie głównej gwarantują osiągnięcie zysku a w regulaminach, których nikt nie czyta napisane jest, że nie ma żadnej gwarancji? Co najlepsze cały regulamin itd. napisane jest w języku angielskim.

Mistrzostwo

Na koniec jak to mówią „wisienka na torcie”. Nie trzeba jakoś mocno „kopać”. Widać to na głównej stronie, tylko że na samym dole i małym druczkiem. Oczywiście wyżej są opinie wszystkich, którzy zarobili mnóstwo pieniędzy dzięki tej stronie. Cytaty sławnych osób, które zarobiły miliony dzięki takiemu właśnie handlu jak oferuje ta strona. No i teraz „ta wisienka”. Na dole strony tak jak wspomniałem świetny tekst: „*Rekomendacje: Wszystkie osoby, informacje i wydarzenia przedstawione w Niniejszym serwisie są całkowicie fikcyjne. Jakiekolwiek podobieństwo do prawdziwych wydarzeń czy osób jest zupełnie przypadkowe.” Jak dla mnie należy się oskar… hehe

Opisuje to tutaj, ponieważ chciałem pokazać jak to wygląd. Nie chciał bym, aby ktoś się dał nabrać na te fajne teksty o milionach, ładne zdjęcia i obrazki oraz opinie i komentarzy stworzone na pokaz. Chyba nikt nie chciał by zainwestować na tej stronie choćby 1 zł, po tym co napisałem wyżej. Artykuły tworzone na facebooka specjalnie przypisują się do naszych okolic, żebyśmy jeszcze bardziej uwierzyli. Teksty typu, ktoś w naszej bliskiej okolicy zarobił grubą kasę, to jest granie na emocjach i łapanie osób, które nie są doinformowane w tym temacie. Jak widzicie chyba nic się u nich nie zgadza. Jeśli chodzi o zarabianie na kryptowlutach, to oczywiście jest to możliwe, ale do tego potrzebna jest duża wiedza. Chcesz, zacznij się uczyć. Jeśli nie chcesz się uczyć tylko chcesz pójść na skróty, to się za to nie bierz, bo stracisz swoje pieniądze. Pozdrawiam. Aaaaa….. jeszcze na dole link do artykułu.

http://dziennik-wiadomosci8.h2g.pl/rodzina-500ubo-mobile/?z=Wielunia