#2 Plusy zarabiania w internecie – możliwość pracy w każdym miejscu

Drugi plus zarabiania w internecie i drugi temat.

Tutaj i teraz omówimy sobie kwestię miejsca pracy. Wiele osób wybiera pracę ze względu na jej miejsce. Dużo osób zmienia miejsce zamieszkania ze względu na pracę. Najważniejszym punktem w tej sprawie jest to, żeby zaoszczędzić czas. Chcemy znaleźć pracę blisko naszego miejsca zamieszkania lub kiedy nasza praca okaże się dobra, chcemy przeprowadzić się bliżej. Nikt nie chce tracić mnóstwa czasu na dojazd do miejsca pracy. Tak jak w pierwszym temacie, tym razem również porównamy sobie jak to jest z tym miejscem pracy.

Na pierwszy ogień pójdzie praca na etacie, czyli nasza standardowa praca.

Tam w większości przypadków dojeżdżamy do miejsca pracy. Musimy przebyć drogę z naszego domu do miejsca naszego zakładu pracy. Z odległością jest różnie. Jedni mają tak blisko, że mogą sobie pozwolić na pójście piechotą, lub dojazd rowerem, inni muszą skorzystać z auta lub innego środka lokomocji. Przeważnie jednak ta droga zajmuje nam trochę czasu, w jedną jak i w drugą stronę. Kiedy jest to daleko, dodatkowo potrzebujemy posiadać własne auto. Nie mniej jednak zawsze musimy zgłosić się w określonym miejscu o określonej porze.

Druga możliwość zarabiania pieniędzy, którą porównuje w swoich wpisach jest własny biznes.

Tutaj jeśli chodzi o miejsce pracy to bywa różnie. W większości przypadkach wynajmujemy jakieś lokale/halę, gdzie są dla na najkorzystniejsze warunki. Nikt chyba nie chce (tym bardziej na początku) przepłacać jeśli chodzi o lokal, po to żeby znajdował się on blisko naszego domu. Jeśli chodzi o jakiś sklep/butik, to otwarcie go blisko lub obok naszego miejsca zamieszkania jest mało prawdopodobne. Jeśli mowa o innych biznesach, gdzie możemy sobie pozwolić na zrobienie miejsca pracy obok naszego domu, lub nawet w nim, jesteśmy w korzystniejszej sytuacji. W tedy nie musimy się martwić o dojazd i marnowanie czasu, tylko wychodzimy „za 5” i jesteśmy w pracy 🙂 Znowu jednak musimy się stawić w określonym miejscu o określonej porze. Tak wiem… to jest nasz biznes sami sobie jesteśmy szefem, dlatego możemy przyjeżdżać do pracy na którą chcemy, ale czy to ma sens? Prowadzić własny biznes i nie dbać o niego?

Teraz zobaczmy sobie jak to wygląda jeśli chodzi o miejsce pracy, kiedy zarabiamy w internecie.

Internet w domu teraz posiada praktycznie każdy. To samo tyczy się telefonu czy laptopa. Jeśli mamy te dwie rzeczy (laptop lub telefon i internet) spokojnie możemy pracować sobie w domu. Jeśli natomiast posiadamy internet w telefonie (poza domem), nasze miejsce pracy może być w każdym miejscu na świecie. Kiedy tylko mamy dostęp do internetu poza domem, możemy pracować gdzie chcemy. Kiedy jesteśmy na wakacjach, kiedy mamy urlop, kiedy wypoczywamy w ciepłych krajach, kiedy jesteśmy na zakupach lub na obiedzie w restauracji. Dosłownie wszędzie, gdzie jesteśmy możemy odpalić sobie telefon lub laptop i zarabiać w internecie. Nie musimy nigdzie dojeżdżać, a co najważniejsze być na czas. To jest naprawdę świetne. Wiem coś na ten temat 😉

Miejsce pracy nie dla każdego musi być problemem. Większość osób nie przykłada do tego wagi. Nie uważa tego za stratę pieniędzy czy czasu a tak na prawdę to wygląda. Jeśli chodzi o zarabianie w internecie to nie dość, że oszczędzamy swój czas na, który musielibyśmy poświęcić na dojazd do pracy to oczywiście również nasze pieniądze. Kolejnym wielkim plusem jest mobilność. Tak jak napisałem wyżej, posiadając telefon lub laptop i dostęp do internetu możemy pracować gdzie chcemy i kiedy chcemy. To jest na pewno wielki atut tego sposobu zarabiania. Właśnie to, czyli możliwość pracy w każdym miejscu, było między innymi przyczyną tego, że zacząłem zarabiać w internecie. Czy niefajnie było by leżeć na plaży, opalać się, popijać chłodne napoje i jednocześnie pracować w takim miejscu?

Pozdrawiam i życzę każdemu zadowolenia z miejsca pracy 😉