#1 Plusy zarabiania w internecie – dużo wolnego czasu

Pierwszym niewątpliwie dużym plusem zarabiania w internecie, jest dużo wolnego czasu.

Wolny czas jest dla każdego bardzo ważną rzeczą. Im jest go więcej tym lepiej. Kiedy mamy mnóstwo wolnego czasu, możemy poświecić go na przyjemności, hobby, spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nasze życie jest ciekawsze a przede wszystkim jesteśmy szczęśliwsi. Co innego dzieje się jak, mamy go mało, lub praktycznie wcale. Na pewno wtedy nasze życie staje się monotonne, więcej się denerwujemy, każdy dzień wygląda tak samo (praca, sen). Jesteśmy senni, nic na się nie chce i ogólnie jest do dup*. Będzie to seria kilku wpisów dotyczących plusów zarabiania w internecie. W tym opiszę, porównam jak to wygląda jeśli chodzi o wolny czas. Porównajmy zarabianie w internecie do pracy na etacie i do prowadzenia własnego biznesu.

Zaczniemy od pracy na etacie.

Są oczywiście różnego rodzaju prace i różnego rodzaju godziny pracy. Przeważnie jest to średnio 8-9 godzin dziennie lub nawet więcej. Czasami są jeszcze soboty, niedziele, nadgodziny. Odejmując przygotowanie do wyjazdu, przejazd do pracy itd., średnio wolnego czasu zostaje 4-5 godzin dziennie. Zdarza się tak, że pracę przynosimy do domu i zamiast mieć wolny czas dla siebie to dalej pracujemy. Wtedy pochłania nas tylko i wyłącznie praca a czasu na przyjemności nie ma wcale. Pojawiają się również prace zmianowe, co w jakimś stopniu zaburza funkcjonowanie. Swój wolny czas musimy również poświecić na prace domowe, załatwianie spraw i inne ważne rzeczy. Są takie dni, że czasu wolnego dla siebie nie ma w ogóle.

Z prowadzeniem własnego biznesu jest jeszcze gorzej.

Na początku musimy praktycznie poświęcić się w stu procentach, aby to wszystko wystartowało. Przez długi czas nie możemy sobie pozwolić na zatrudnienie ludzi, którzy wyręczyli by nas z naszych obowiązków. Musimy wszystko robić sami. Tutaj chociaż mamy wolny czas to i tak przeważnie myślimy o naszym biznesie, o tym co mamy do zrobienia jutro, za tydzień. Zastanawiamy się czy dzisiaj zrobiliśmy wszystko, czy aby nie zapomnieliśmy o czymś ważnym. Na pewno nie możemy pozwolić sobie na odpoczynek i zostawienie biznesu „samemu sobie”. Pracujemy ciężko każdego dnia. Kiedy oczywiście nasz biznes już się rozwinie (w zależności od tego czym się zajmujemy), możemy sobie pozwolić na więcej wolnego czasu. Czasami jednak muszą minąć lata, abyśmy mogli sobie na takie coś pozwolić.

Teraz zarabianie w internecie.

Tutaj zaczynając, możemy pracować na etacie, a internet traktować jedynie jako dodatkowy zarobek, ponieważ nie zajmuje to dużo czasu. Ja działam w biznesie, gdzie potrzebuje dosłownie 10 min dziennie. Tylko tyle wystarczy poświęcić na to, aby nasz „internetowy biznes” działał i zarabiał. Dlatego na początku nie dość, że pracujemy (8-9 godzin dziennie), dodatkowo zarabiamy w internecie, to jeszcze zostaje nam wolny czas dla siebie. Teraz zobaczcie co się dzieje, jeśli zamienimy naszą pracę na etacie na pracę w internecie. Oczywiście, że możemy tak zrobić, ponieważ zarobki są nieograniczone. Wyobraźcie sobie, że mamy 10 min pracy dziennie zamiast 8-9 godzin. Ile zostaje nam wolnego czasu? Mega dużo, ful 😉 Nie musimy biegać i gonić. Jesteśmy WOLNI. Każdego dnia mamy mnóstwo czasu dla naszej rodziny, dzieci, dla znajomych i przyjaciół. Możemy wyjść, pogadać, po prostu się spotkać. Jesteśmy wyluzowani a nasze życie z gonitwy zmienia się w spokojny spacer.

Podsumowując… Myślę, że widzicie różnicę, jeśli chodzi o wolny czas w tych wszystkich „pracach”. Teraz wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie. Czy i jak bardzo ważne jest dla was poświęcenie czasu dla rodziny, dla dzieci i dla swoich przyjaciół. Później wystarczy tylko podjąć odpowiednią decyzję 😉

Pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂